Pauside tegemine on normaalse tööelu jaoks väga oluline. Need võimaldavad teil lõõgastuda, laadida ja keskenduda sellele, mis tegelikult oluline on. Kuid peate oskama neid õigesti korraldada.

Võtke puhkeajana puhkepaus

Juhised

Samm 1

Pauside sagedus mõjutab otseselt puhkuse ja edasise töö efektiivsust. Arvatakse, et inimese aju suudab täielikult kontsentreeruda umbes 30–90 minutit. Seetõttu on tundide kestus koolides ja ülikoolides vastavalt 40-45 ja 90 minutit. Siis on hädavajalik teha paus, vastasel juhul lakkab aju teavet täielikult tajuma.

2. samm

Töö- ja muudes küsimustes on ka seda põhimõtet soovitav rakendada. Selleks on mitu tehnikat. Üks neist, Pomodoro, põhineb perioodilisusel ja maksimaalsel kontsentratsioonil. Pausid on rangelt määratletud: iga 25 minuti töö järel peate puhkama 5 minutit. Nelja tsükli järel järgneb pikem paus: 15 minutit. Saate seda tehnikat enda jaoks kohandada ja määrata kõige mugavama sageduse.

3. samm

Vaheajal peate lõõgastuma nii palju kui võimalik. Muidugi pole seda nii lihtne teha lühikese aja jooksul, kuid see on täiesti võimalik. Pese nägu külma veega, hõõru oma nägu peopesadega, tee väike näoharjutus. Seejärel istuge või heitke pikali mõnusalt, sulgege silmad ja hingake paar korda. Kujutage ette meeldivat keskkonda (näiteks meri või mäed). Kõik see võtab 1-2 minutit, kuid see annab teile hea puhata.

4. samm

Teine võimalus on muuta oma ametit. Kui olete töötanud peamiselt vaimselt, proovige mõnda füüsilist tegevust. Kui teie töö hõlmab füüsilist tegevust, siis lugege raamatut või lahendage ristsõna. Veelgi parem, muutke oma keskkonda. Minge õue, võtke värsket õhku või minge lihtsalt mõneks minutiks järgmisse kabinetti.

5. samm

Kasutage pikki pause ettenähtud otstarbel. Ärge ignoreerige lõunasööki ega uinakuid. Võib-olla saate nendel tundidel mõne kiireloomulise projekti lõpetada, kuid siis väheneb teie efektiivsus märgatavalt. Lisaks võib nende vaheaegade eiramine aeg-ajalt teie tervist kahjustada.

6. samm

Pausidest on vaja õigesti välja tulla. Arvatakse, et aju suudab täieõigusliku töö juurde naasta 4–7 minutiga, see tähendab, et see peab kõigepealt kiirenema. Vaheaja lõpus hakake ennast tööle sättima, kuid ärge alustage. Kujutate ette, kuidas ülemus teid kiidab. Või kujutage ette, mis juhtub, kui ülesanne ebaõnnestub. Üldiselt kasutage motivatsioonitaseme tõstmiseks oma viimaseid puhkehetki.